Nowe dofinansowania dla rolnictwa i przetwórstwa

Energia dla wsi - miliard złotych dla rolników

Właśnie wystartował program “Energia dla wsi”, dzięki któremu rolnictwo oraz przetwórstwo otrzymają dofinansowanie do inwestycji w OZE. Prowadzisz własne gospodarstwo? Działasz w spółdzielni energetycznej? Sprawdź, jak możesz na tym skorzystać!

OZE - elektrownie wiatrowe

Niższe koszty energii w gospodarstwie dzięki inwestycji w OZE

Rolnictwo zdane jest na coraz większe zapotrzebowania energetyczne – bez tego gospodarstwa nie są w stanie osiągnąć realnych zysków. Jednak zmiany klimatu i rosnące ceny prądu zagrażają opłacalności tej branży. Zaradzić temu może przede wszystkim przemyślana strategia transformacji energetycznej.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) otworzył właśnie drugi nabór na dofinansowanie instalacji odnawialne źródeł energii (OZE). Do rozdania jest 1 mld złotych, a wnioski można składać do 19 grudnia 2025 roku.

Dzięki wsparciu w ramach programu “Energia dla wsi”, możesz zminimalizować koszty początkowe inwestycji w OZE. A NaturEnerg wesprze Twoje gospodarstwo na każdym etapie drogi.

Program "Energia dla wsi" - korzyści dla beneficjentów

Program “Energia dla wsi” wychodzi w stronę rolników, znosząc ograniczenia z poprzednich projektów. Beneficjenci mogą liczyć na podniesione limity dotacji, brak limitów co do powierzchni gospodarstw czy zwiększone maksymalne moce instalacji. Jak wygląda to w praktyce?

LIMIT DOTACJI
DO 20 MLN PLN

MOC DO 1 MW dla rolników DO 10 MW dla spółdzielni energetycznej

NIEOGRANICZONA POWIERZCHNIA GOSPODARSTWA

Elektrownie wiatrowe inwestycja w OZE program energia dla wsi

Na co można przeznaczyć dotację z programu "Energia dla wsi"?

Instalacje fotowoltaiczne i wiatrowe:

  • Rolnicy – inwestycje o mocy od 50 kW do 1 MW.
  • Spółdzielnie energetyczne – projekty o mocy od 10 kW do 10 MW.

Elektrownie wodne i biogazownie rolnicze:

  • Rolnicy – instalacje o mocy od 10 kW do 1 MW.
  • Spółdzielnie energetyczne – instalacje o mocy do 10 MW.

O czym warto pamiętać, składając wniosek w programie "Energia dla wsi"?

Chcesz przeznaczyć środki na dofinansowanie magazynów energii? Możesz to zrobić tylko w przypadku zintegrowania magazynu z instalacją OZE, realizowaną w ramach inwestycji.

Wysokość dotacji przewiduje się od 45% do 65% kosztów kwalifikowanych. Dostępne będą także pożyczki, maksymalnie do 100% kosztów kwalifikowanych projektu. 

Wymiar pomocy zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju podmiotu ubiegającego się o wsparcie, rodzaju instalacji OZE i jej mocy.

Chcesz skorzystać z programu? Wygeneruj swój wniosek na stronie: mojaelektrowniawiatrowa.gov.pl. Szczegółowe informacje i zasady naboru znajdziesz tutaj:  Nabór wniosków 2025 w programie Energia dla Wsi – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Portal Gov.pl.

NaturEnerg - pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji w OZE!

Myślisz o zainwestowaniu w projekty wiatrowe lub fotowoltaiczne? Postaw na ekspertów z 15-letnim doświadczeniem w branży OZE.

Nie jesteśmy wyłącznie dystrybutorem – współpracujemy z naszymi klientami już na etapie koncepcji. Weryfikujemy grunty, pomagamy dobrać najlepsze komponenty, tworzymy projekty i czuwamy nad budową instalacji. Jesteśmy na bieżąco z wymaganiami administracyjnymi i wiemy, jakie rozwiązania są najlepsze dla potrzeb każdego gospodarstwa.

OFERTA

Sprawdź nasze możliwości

Nasze projekty powstają m.in. dzięki współpracy z LEITWIND – renomowanym producentem turbin wiatrowych. Ta powstała we Włoszech marka zyskała zaufanie SETEK inwestorów zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej oraz Azji. Zobacz, co może już wkrótce zasilać Twoje gospodarstwo.

Oprócz tego współpracujemy z innymi, czołowymi producentami turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych. Poniżej prezentujemy rozwiązania producenta Ghrepower – skupiającego się na badaniu oraz tworzeniu mniejszych projektów wiatrowych, komercyjnym wytwarzaniu energii i innowacjom z zakresu nowych źródeł energii.

Turbina wiatrowa GP25 - 100 kW | GP25 - 120 kW

Nowoczesna turbina wiatrowa o mocy 100 kW lub 120 kW. Możliwość podłączenia do standardowej sieci 400 V. Gwarantowana skuteczność przy nawet umiarkowanych prędkościach wiatru. Dzięki systemowi zdalnego monitorowania SCADA można śledzić jej działanie w czasie rzeczywistym i szybko reagować na ewentualne usterki. 

Turbina wiatrowa GP16-30 kW

Turbina wiatrowa P16-30 o mocy 30 kW to kompaktowe rozwiązanie dla gospodarstw. Bezpośredni napęd z magnesami trwałymi, aktywny system sterowania i automatycznego smarowania – dzięki tym funkcjom model działa dłużej i pozyskuje energię przy mniejszych powiewach wiatru. Ponadto urządzenie wyposażone jest w zdalny monitoring.

Kontakt
Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami i powiedz nam o Twoich potrzebach!

    * Akceptuję Politykę prywatności

    * - Pole obowiązkowe